Rijkswaterstaat: 'Ga niet de weg op in code rood-gebieden'
Waarschuwing wegens storm Eunice
Rijkswaterstaat dringt erop aan om in de provincies waar vanaf 14.00 uur code rood geldt niet meer de weg op te gaan. Storm Eunice is daar zo krachtig, dat het erg gevaarlijk kan worden op de weg.
Code rood, het hoogste weeralarm, is door het KNMI afgekondigd voor Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland, Flevoland, het Waddengebied en het IJsselmeergebied. Wie toch de weg opgaat, moet volgens Rijkswaterstaat rekening houden met zeer zware windstoten en onverwachte situaties als gevolg van bijvoorbeeld vallende bomen en rondvliegende voorwerpen. Ook het bus-, tram- en treinvervoer komt grotendeels stil te liggen.
In de provincies waar code oranje van kracht is, is het volgens Rijkswaterstaat verstandig de reis indien mogelijk uit te stellen. Dit advies geldt nadrukkelijk voor automobilisten met een aanhanger, vrachtverkeer en vakantieverkeer. Medewerkers van Rijkswaterstaat houden de situatie vandaag 'nauwlettend in de gaten' met extra mensen in de verkeerscentrales en extra weginspecteurs op de weg. Bij windgevoelige locaties, zoals de Van Brienenoordbrug, de Haringvlietbrug en de Moerdijkbrug heeft Rijkswaterstaat extra personeel en materiaal klaarstaan om eventueel gestrande voertuigen snel te bergen.
Wie toch de weg op moet, doet er goed aan om zich voor te bereiden op uitdagende omstandigheden. Wil je handige tips voor het rijden in stormachtig weer? AutoWeek zette ze voor je op een rijtje.
Lees ook

Noé (22) kocht als eerste auto meteen een hot hatch, deze Peugeot 206 GTI. Mooie score!

Hyundai-CEO: ’Globalisering is helemaal over’

Op de foto’s zie je niet dat deze keurige Volkswagen Corrado al 439.000 km op de klok heeft

'BMW iX3 vs BMW M2 CS: allebei top, maar compleet anders' - podcast
