Porsche: ‘Meer nadruk op verbrandingsmotoren betekent minder winst’
Onzekere tijden
Alles wijst erop dat Porsche het iets rustiger aan wil doen als het om elektrificatie gaat. Het merk komt echter ook met een waarschuwing: de herziening van de toekomstplannen zal dit jaar flink op de winst drukken.
Porsche leek één van de merken die het wel begrepen had als het om elektrificatie gaat. De ene na de andere ‘praktische’ Porsche zou worden vervangen door een EV, terwijl de 911 zich voor de liefhebbers tot de laatste snik staande zou houden als model met een verbrandingsmotor aan boord. Alles afgetikt, aan iedereen gedacht: ideaal, toch? Toch niet, kennelijk, want door tegenvallende vraag naar EV’s pakt de elektrische gok in veel gevallen toch verkeerd uit. De nieuwe Macan is vooralsnog altijd elektrisch en dat zou ook met de Cayenne gaan gebeuren, maar inmiddels zoekt Porsche naar manieren om de modellen met verbrandingsmotor langer te kunnen voeren. Teken aan de wand zijn de verkoopcijfers van Porsches eerste EV, de Taycan, die inmiddels slechter verkoopt dan de stokoude en totaal onpraktische 718. Dat doet de nodige alarmbellen afgaan, zeker omdat die 718 óók op de rol staat voor complete elektrificatie.
Porsche gaat dus weer investeren in het behoud en de ontwikkeling van verbrandingsmotoren, met uiteraard als doel om de toekomst van het merk te verbeteren. Voor de nabije toekomst heeft deze keuze ook negatieve gevolgen, waarschuwt het merk volgens Automotive News. Het nieuwe beleid brengt dit jaar al extra uitgaven van zo’n 800 miljoen euro met zich mee, en betekent voor 2025 dat Porsches marge lager zal uitkomen dan de voorspelde 15 tot 17 procent. Dat komt niet goed uit nu het merk zich door alle onzekerheden en tegenvallende cijfers toch al gedwongen ziet om flink te bezuinigen, onder meer in China.
Had je deze auto's al gezien?

Porsche Taycan 93,4 kWh Performance Plus *Sport Chrono*Pano*BOSE*
- 2023
- 93.081 km

Porsche Cayman 2.7 PDK, 275 PK, Sportuitlaat, PASM, Alcantara!
- 2014
- 159.760 km
![Porsche Cayenne 3.0 E-Hybrid Sport Design [ panoramadak head-up 360 camera keyless entry elek. trekhaak sportchrono ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/57535550/0-9759ae858ed26c38c43a3ff580edb24d.jpg)
Porsche Cayenne 3.0 E-Hybrid Sport Design [ panoramadak head-up 360 camera keyless entry elek. trekhaak sportchrono ]
- 2022
- 88.855 km