AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Paolo Pininfarina volgt broer op
3
Het bestuur van Pininfarina heeft Paolo Pininfarina, broer van de vorige week overleden Andrea Pininfarina, aangewezen als het nieuwe hoofd van het bedrijf. Onder zijn leiding ondergaat de designstudio een grondige herstructurering.
Paolo Pininfarina, die op 28 augustus 50 wordt, volgt zijn vorige week overleden broer Andrea op. Hij staat voor een zware taak. Het familiebedrijf dat vanuit Turijn opereert, heeft namelijk te maken met grote verliezen; vorig jaar was dat 155 miljoen euro. In 2006 was dit nog maar 22 miljoen euro. De designstudio krijgt dan ook te maken met een grondige herstructurering. Onder leiding van Andrea is daarbij bedacht dat de familie een gedeelte van het bedrijf uit handen geeft. Dan zijn er mogelijkheden voor externe investeerders.
Paolo wil deze lijn gaan voortzetten. Enkele geïnteresseerde investeerders zouden Piero Ferrari, het Indische Tata Motors en de Franse Bollorè groep zijn. Het kapitaal dat nodig is voor de herstructurering, komt op 155 miljoen euro. Later deze week onthult Pininfarina het nieuwste project, de Rolls-Royce Hyperion, tijdens het concours d'elegance op Pebble Beach.
Lees ook
Nieuws
Pagani Huayra Codalunga Speedster: lust of last voor het oog
Nieuws
Aston Martin Vantage S: met de S van Sterker, Sportiever en Spektakel!
Nieuws
AC GT SuperSport: klassiek design en dik 1.000 pk sterke V8
Nieuws
Maserati neemt iets bijzonders mee naar Goodwood
Autotest