Opvolger Lamborghini Huracán: minder cilinders, veel meer vermogen

Richting 1.000 pk?

Lamborghini Huracan-opvolger spyshots

De Lamborghini Huracán loopt op zijn laatste benen, maar krijgt gewoon een opvolger. Die moet het echter wel met twee cilinders minder doen. Het is definitief over en uit voor de machtige V10, maar wat vermogen betreft geeft de Huracán-opvolger zijn voorganger flink het nakijken.

De Aventador heeft opvolging gevonden in de Revuelto en ook de lager gepositioneerde Huracán geeft het stokje spoedig door. Helaas voor wie het gejank van een V10 kan waarderen krijgt de opvolger van de Huracán géén tiencilinder. Dat maakte Lamborghini in mei al duidelijk toen het de 800 pk sterke V8 met twee turbo's die de V10 aflost summier belichtte. Lamborghini meldt nu dat de opvolger van de Huracán op 16 augustus zijn debuut beleeft tijdens de Monterey Car Week. Daarbij omschrijft het die nieuwkomer als een HPEV, een afkorting die volgens de Italianen staat voor High Performance Electrified Vehicle. Inderdaad: Electrified. Net als de Revuelto wordt diens kleinere broer een plug-in hybride.

Hoe de aandrijflijn van de Lamborghini die de Huracán moet doen vergeten precies is samengesteld? Dat is nog even onduidelijk, al is het niet ondenkbaar dat hij net als de Revuelto drie samen 190 pk sterke elektromotoren krijgt. Hoe dan ook: de nieuweling wordt in elk geval beduidend krachtiger dan zijn voorganger. De V10 van de Huracán schopte het in zijn sterkste vorm tot 640 pk. Enkel de nieuwe V8 gaat daar al met 160 pk overheen en daar komt dus nog het vermogen van de elektromotoren bij.

De Huracán rolt nog tot en met december van de band. In die maand komt er na ruim 11 jaar definitief een eind aan de carrière van het model én van diens tiencilinder. De Huracán, Revuelto en Uris waren in de eerste helft van dit jaar goed voor 5.558 leveringen. Niet eerder leverde Lamborghini in de eerste zes maanden van een kalenderjaar zoveel auto's af.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.