Opel Corsa (1983) - Liefhebber Gezocht

Sympathiek gewoontjes

Opel Corsa

Wanneer zag jij voor het laatst een eerste generatie Opel Corsa? Dikke kans dat dat best een tijdje geleden is. En wanneer een pre-facelift en dan ook nog een TR? Ook deze ooit zo doodgewone witte Corsa is inmiddels bijzonder.

Als het goed is zijn er nog een paar honderd Corsa's A over in ons land. Waarschijnlijk is het leeuwendeel daarvan van eind jaren 80 of begin jaar 90, late pre-facelifts en de gefacelifte versie. Deze witte Corsa is er juist eentje van een heel vroege lichting, van het eerste volledige bouwjaar 1983. Bovendien is het een vrij bescheiden exemplaar (al was de Corsa A dat sowieso al wel), met zijn witte lakje, stalen wielen en 1.2 in zijn neusje. Het kon natuurlijk altijd nog eenvoudiger, maar ook deze Corsa is duidelijk niet met een uitbundig budget samengesteld.

Opel Corsa

Misschien wel het leukste aan deze Corsa is dat het een TR is, de tweedeurs sedan. Een carrosserievorm die in Nederland in de jaren 80 al behoorlijk op zijn retour was. Toch was het bij de Corsa een nog redelijk veel voorkomende verschijningsvorm, al had je niet het praktische voordeel van de hatchbackklep. Maar ja, in die tijd wilden nog aardig wat mensen nou eenmaal nog graag een sedan en in 1983 was je dan simpelweg nog op de tweedeurs aangewezen. De vierdeurs Corsa sedan kwam immers pas in 1985 en die snoepte niet geheel verrassend aardig wat marktaandeel bij de tweedeurs weg.

Over smaak valt niet te twisten, maar zo'n Corsa A was als sedan zeker van de voorkant een soort gekrompen Rekord en we kunnen ons voorstellen dat dat in zijn tijd voor sommigen wel aantrekkelijk was. Begin augustus 1983 zag iemand er in elk geval wel wat in en werd de kooporder getekend. Diegene was alleen waarschijnlijk niet zo'n kilometervreter, want hoewel het NAP-rapport vanwege zijn leeftijd niet compleet is, zijn we geneigd om te geloven dat de tellerstand van nog geen 100.000 km klopt. Niet in de laatste plaats omdat de Corsa A flink kon roesten en dat zeker bij een witte goed te zien is, maar we dat op dit exemplaar in elk geval op de foto's niet tegenkomen. Ook de passagiersstoel (helaas krijgen we verder niet veel van het interieur te zien) ziet er nog netjes uit.

Opel Corsa

Lekker kleurtje!

De auto bracht de afgelopen 22 jaar (!) door bij één eigenaar, word jij de volgende? Er wordt maar liefst €4.500 voor gevraagd en dat is natuurlijk met het oog op mogelijke liefhebbers, maar voor een eenvoudige Corsa A lijkt ons dat ondanks de nette staat wel iets aan de enthousiaste kant.

Signalement

Merk Opel
Model Corsa TR 1.2 S
Carrosserie 2-deurs, hatchback
Transmissie 4 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 7.394

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.196 cc
Maximaal vermogen 40 kW / 55 pk bij 5.600 tpm
Maximaal koppel 90 Nm bij 2.200 tpm
Inhoud brandstoftank 42 l
Lengte / breedte / hoogte 3.955 mm / 1.540 mm / 1.360 mm
Wielbasis 2.343 mm
Massa leeg 750 kg
Laadvermogen 465 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 600 kg / 400 kg
Banden145SR13Prijzen
Topsnelheid 152 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 16,5 s

PRIVATE LEASE Opel Corsa

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.