AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Op appeltjes 255 km/u
Een groep VWO'ers uit Engeland is het gelukt om een Triumph motorfiets 155 km/u te laten rijden op bio-ethanol dat is gewonnen uit appeltjes.
Het project Fast Fruit is gedaan door de Prince William School in Oundle in samenwerking met het Engelse Bike Magazine. De opdracht was om een hogesnelheidsvoertuig te laten rijden op basale middelen.
De leerlingen bedachten om van bomen afgevallen appels te gebruiken. Voor het project zijn zesduizend appels gebruikt die zijn gegist en gedistilleerd tot bio-ethanol. De redactie van het blad zorgde er voor dat de motor van de Triumph Daytona 675 geschikt werd gemaakt voor het gebruik van bio-ethanol. Dat resulteerde bij een testrit op de Bruntingthorpe Proving Ground tot een topsnelheid van ruim 255 km/u. Project geslaagd.
Plaats een reactie
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Achtergrond
Toen Triumph ook nog motoren bouwde voor andere merken: 8 auto's met Triumph motor
Vergelijkende test
Met deze sportsedans was je in de jaren 70 het mannetje
Nieuws
Triumph TR25: elektrische roadster met goedkeuring en techniek van BMW
Achtergrond
Waarom Saab jarenlang motoren gekanteld plaatste
Achtergrond