Ook voor Nederland: Ford Explorer als PHEV
Gecombineerd vermogen 450 pk
In Nederland moeten we het al zo’n veertien jaar zonder de Explorer doen, maar er schijnt licht aan het einde van de tunnel. Fords gigant is met plug-in hybride-techniek gepresenteerd en maakt ook de overstap naar Nederland!
Begin dit jaar trok Ford het doek van de geheel nieuwe Explorer. Wij voelden het destijds alweer aankomen: dit feestje gaat aan onze neus voorbij. Vandaag tijdens een groot evenement onder de rook van Amsterdam vol met geëlektrificeerd nieuws en primeurs is echter het doek van de Explorer PHEV getrokken. Door een trucje met een stekker uit te halen, is de auto een stuk aantrekkelijker voor de Europese markt geworden.
Aan de 3,0-liter V6 EcoBoost-motor met 350 pk koppelt Ford een 100 pk sterke elektromotor. De stekkeropening van het lithium-ion-accupakket met een capaciteit van 13,1 kWh zit in het voorspatbord verstopt. Het gecombineerde vermogen komt neer op 450 pk met 840 Nm trekkracht. Enkel elektrisch komt de Explorer 40 kilometer ver. De zevenpersoons SUV kan ongeveer 2.500 kilogram trekken. De Explorer Plug-In Hybrid zou een fabrieksverbruik van 3.4 liter op 100 kilometer hebben en heeft een CO2-uitstoot van 78 g/km. Verdere specs zijn vooralsnog onbekend. Begin volgend jaar maakt de Explorer PHEV zijn Europese én Nederlandse opwachting!
Had je deze auto's al gezien?

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line | Panoramadak | Stoelventilatie | 360°-camera | Bang & Olufsen | Luxe memory stoelen | ACC | Dodehoek detectie | Apple-/Android Carplay | Draadloos telefoonladen | Dealer onderhouden
- 2021
- 21.997 km

Ford Explorer XLT Exclusive Btw auto, Fiscale waarde € 6.000,- (€ 23.099.17 Ex B.T.W) DEALER AUTO 7 Persoonsuitvoering
- 2010
- 77.881 km

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost PHEV ST-Line | 7-zits | Trekhaak | Panoramadak | Parkeercamera 360° | B&O | Cruise Control Adaptief | Elektr. Achterklep |
- 2020
- 99.962 km