AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ook Amerikaanse slooppremie kost exoten de kop
37
Onder het Amerikaanse 'Cash for Clunkers'-programma zijn ook enkele bijzondere exoten van de weg verdwenen.
Amerikanen krijgen onder het 'Cash for Clunkers'-programma tot 4.500 dollar terug voor hun oude, vervuilende auto als ze die inruilen voor een wat groener exemplaar. Daaronder zitten de meest vreemde exemplaren, meldt de Detroit Free Press. Eerder maakten we al bekend dat ook de Duitsers er niet rouwig om zijn iets bijzonders naar de sloop te brengen.
Enkele weken geleden werd bijvoorbeeld een Bentley Continental R uit naar de sloop afgevoerd. Die had destijds een nieuwprijs van 300.000 dollar. Een Aston Martin DB7 Volante uit 1997 onderging het zelfde lot. Die kosttte ooit 135.000 dollar. Ook een Mercedes C43 AMG, een BMW 850i en een Maserati Quattroporte uit 1985 zijn op de sloop beland.
Ook met hun eigen erfgoed nemen de Amerikanen het niet zo nauw. Onder meer een Excalibur, een Laforza, een GMC Typhoon en één van de 547 gebouwde Buicks GNX hebben de eeuwige jachtvelden bereikt. De slooppremie heeft verder 131 Corvettes de kop gekost. Daaronder zijn 34 cabrio's.
De meest gesloopte auto is de Ford Explorer. Daarvan zijn er 69.887 verdwenen. Verder meldt de Detroit Free Press dat er 37 mensen een auto inruilden die nog geen jaar oud was en dat de slooppremie "22 Amerikanen heeft verlost van de last van het hebben van een Peugeot."
Lees ook
Designdrive BMW 6-serie E24: waarom dit de ultieme sharknose en een designicoon is
Autotest
Praktijkervaring BMW Z4 (E89): klapdak last of gemak?
Autotest
Test: Volvo EM90 - gevalletje hygge meets hightech
Achtergrond
Auto's stukmaken zodat jij dat niet hoeft te doen
Koopgids