Ochtendspits in top 10 allertijden

File op 1-2-2010
Sneeuw in gladheid hebben er voor gezorgd dat de ochtendspits van vanochtend een top 10-notering in de filelijst allertijden heeft behaald. De 571 kilometer van vanochtend bezorgen 1 februari 2010 een tiende plek in de 'verkeerschaoslijst'.
Vanochtend was het vooral mis op de A6. Op de Ketelbrug tussen de Noordoostpolder en Lelystad schaarden vrachtauto's. In combinatie met gladheid zorgde dit voor urenlange vertragingen op de belangrijke verkeersader tussen het noorden en de Randstad. Maar het was op meer plekken mis. Op de A7 tussen Zaandam en Hoorn stonden in beide richtingen files en door een geschaarde vrachtauto was het over 30 kilometer langzaam rijden op de A12 in de buurt van De Meern.
Vanochtend komt overigens niet in de buurt van de nummer 1 in de lijst. Op 8 februari 1999 stond er 975 kilometer file op de Nederlandse wegen, ook al door winterse neerslag. De tweede plek is een recentere dag, namelijk 25 maart 2008. Toen stond er 888 kilometer stil. 25 november 2005 heeft de eer om met 810 kilometer de topdrie compleet te maken.
Voor de rest van de week moeten we u helaas slecht nieuws brengen. De komende dagen blijven er winterse buien komen, dus voorzichtigheid is geboden. Vooral in Noord-Holland, omdat het strooizout daar vrijwel op is en alleen nog de hoofdwegen worden gestrooid.

Lezersreacties (50)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.