Nog een nieuwe Nissan uit Engeland

Productie Nissan in Sunderland , Engeland
Weer een nieuwe opsteker voor de Engelse economie: Nissan heeft aangekondigd een nieuwe hatchback voor het D-segment in Sunderland te gaan bouwen.

Om wat voor auto het precies gaat, meldt Nissan nog niet. Wel zegt het merk dat het een geheel nieuw model is. De productie van de auto start in 2014. Nissan investeert 127 miljoen pond in het project. Er komen 225 banen bij in de fabriek en zelfs 900 als je de toeleveranciers ook meetelt, aldus Nissan. Het Japanse merk mikt op een jaarproductie van 80.000 stuks.

Het nieuwe model wordt naast de productieversie van de Invitation Concept gebouwd. Nissan meldde eerder al dat de fabriek in Sunderland die auto toebedeeld kreeg. De productie van die B-segmenter start echter al in 2013. In totaal komen er door de Invitation en de Midsize hatchback 625 banen bij Nissan bij en 3.000 bij Engelse toeleveranciers.

PRIVATE LEASE Nissan

Nissan
Nissan Leaf 40kWh N-Connecta (5D/CVT)
€ 547
 

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.