Nieuwe Genesis G90 in Europa betrapt

Komt deze ook naar Europa?

Spyshots Genesis G90
Spyshots Genesis G90Spyshots Genesis G90Spyshots Genesis G90Spyshots Genesis G90Spyshots Genesis G90Spyshots Genesis G90

Genesis is op Europese bodem aan het testen geslagen met de nieuwe G90. Dat wijst er mogelijk op dat Genesis' nieuwe topsedan ook in Europa in de verkoop gaat.

Genesis gaat als een raket. Het merk brengt om de haverklap een nieuw model uit en is voornemens om zijn auto's ook in Europa te verkopen. De G80, GV80, G70 en GV70 zijn voor de Europese markt al bevestigd en dat betekent dat Genesis straks tegenspelers van auto's als de BMW 3-serie, X3, 5-serie en X5 op de menukaart heeft staan. 7-serie-concurrent G90 wordt binnenkort aan een nieuwe generatie geholpen en op deze kakelverse set spionagefoto's is die topsedan op Europese bodem in testkostuum in actie te zien.

Genesis G90 (huidig model)

De nieuwe G90 is al eens eerder in camouflagetrim gesnapt, maar niet eerder zagen we de concurrent van auto's als de Lexus LS en Mercedes-Benz S-klasse van zo dichtbij. Hoewel de inmiddels zo'n zes jaar oude G90 bij zijn laatste grondige facelift al werd overgoten met het inmiddels typische Genesis-design, past de straks volledig nieuwe G90 nog beter binnen de Genesis-familie. De nieuwe G90 heeft een hogere raampartij dan de sterk liftbackachtige G80, maar oogt een stuk dynamischer dan het huidige model. De oplopende schouderlijn draagt daar overigens ook een steentje aan bij. De nieuwe G90 krijgt achter de achterportieren een setje extra zijruitjes. Hoewel de achterkant nog fanatiek in de plakkers hangt, valt voor het eerst iets van de achterlichten te zien. Het lijkt er sterk op dat de G90 achterlichten krijgt die in tegenstelling tot die van de rest van de Genesis-modellen niet uit twee platte horizontaal georiënteerde ledstrepen bestaat.

We mikken er op dat de G90 zijn debuut in thuisland Zuid-Korea maakt en in een later stadium naar de Verenigde Staten komt. Kijk dus niet gek op als Genesis besluit om de G90 ook in Europa zijn tanden in zijn vooral Duitse concurrenten te laten zetten. Waarschijnlijk wordt de G90 straks geleverd met zescilinders. Of de 5.0 V8 van de huidige G90 ook in het nieuwe model komt te hangen, valt nog te bezien.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.