Nieuw van Hyundai: Coupé en Clix co

Nieuw van Hyundai: Coupé en Clix co
We hebben er lang op gewacht, maar hij is er! In Frankfurt staat de nieuwe Hyundai Coupé. Dat is trouwens niet het enige nieuws van het Koreaanse merk. Op de stand staat ook de Clix, een concept car met 4WD en een bijzonder dak.

We hebben er lang op gewacht, maar hij is er! In Frankfurt staat de nieuwe Hyundai Coupé. Dat is trouwens niet het enige nieuws van het Koreaanse merk. Op de stand staat ook de Clix, een concept car met 4WD en een bijzonder dak.

De Coupé heeft een langere wielbasis en is in de lengte en de breedte gegroeid. Dat resulteert niet alleen in een ruimer interieur, maar ook in een grotere bagageruimte. Sportstoelen behoren tot het standaardmeubilair.
De Coupé heeft bovendien een nieuwe motorvariant gekregen. 't Is de 2,7-liter V6, die zich al heeft bewezen in de Trajet, de Santa Fe en inmiddels ook in de nieuwe Sonata wordt aangeboden. In de Coupe levert de zescilinder een vermogen van 123 kW/167 pk.
De bestaande 1.6 (in ons land niet leverbaar) en 2-litermotoren zijn onder handen genomen om stiller te presteren. Er zal bovendien keuze zijn uit drie transmissies: een nieuwe handgeschakelde zesbak, een vijfbak en een sequentiële H-matic viertraps automaat.
Schijfremmen rondom en traction control moeten voor stopkracht en beheersbaarheid zorgen. Lichtmetalen velgen zijn uiteraard standaard. We kunnen de Coupe begin volgend jaar verwachten.


Clix concept car: vier mogelijkheden

Zo te zien is de Clix een 2+2 sportcoupe, maar hij heeft verborgen mogelijkheden dank zij het bijzondere (transparante) dak dat uit vier panelen bestaat en dat wordt bediend door zes elektromotoren. Op ingenieuze wijze verandert de Clix in een targa, een cabriolet of een pick-up. De dakpanelen verdwijnen onder de achterstoelen. Iets dergelijks had GM in Detroit met de Pontiac REV concept car.
De Clix is 3,96 m lange, 1,74 m breed en 1,30 m hoog en heeft een 2,2-liter viercilinder met directe inspuiting onder de kap. Zijn vermogen van 306 pk wordt via een sequentiële zesbak, vierwielaandrijving en breed rubber op 19" lichtmetalen velgen aan de weg gebracht.
Het studiemodel is ontworpen in Hyundai's European Design Center, waar meteen een nieuwe typenaam voor dit soort auto is bedacht: Fun Activity Vehicle, ofwel FAV.
(Henny Hemmes)

PRIVATE LEASE Hyundai

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.