Nederlandse autobranche draait meer omzet, maar groei stagneert
Geen impuls meer door naleveringen
De Nederlandse autobranche draaide in het derde kwartaal van dit jaar meer omzet dan in datzelfde kwartaal van vorig jaar, maar de procentuele omzetgroei is aanzienlijk kleiner dan eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De Nederlandse auto- en motorbranche boekte in het derde kwartaal van dit jaar een omzetstijging van 10,4 procent ten opzichte van datzelfde kwartaal van 2022 achter zijn naam. Niets om ontevreden over te zijn. Zou je denken. Toch is die procentuele omzetstijging aanzienlijk minder dan een kwartaal eerder. In het tweede kwartaal betrof die omzetstijging nog 33,7 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van vorig jaar. Dat was het gevolgg van openstaande orders die in het tweede kwartaal werden nageleverd en aldus voor extra omzet zorgden. Verder lijkt de afkoeling van de vraag naar nieuwe elektrische auto's een duit in het zakje te doen.
De deelbranche handel en reparatie van personenauto's boekte in het derde kwartaal van dit jaar overigens een omzetstijging van 13,1 procent achter zijn naam. Importeurs - hierbij zijn motorfietsimporteurs meegerekend - noteerden afgelopen kwartaal een omzetstijging van dik 12 procent. Ook interessant: grofweg de helft van de bedrijven in de auto- en motorbranche geeft aan een tekort aan arbeidskrachten te hebben.
Lees ook

60 jaar Suzuki: zwarte accentjes kosten blijkbaar €2.000

Meer dan de helft van alle verkochte Fords is een Kuga

World Car of the Year: BMW iX3 in de race met Nissan Leaf en een gigantische Hyundai

Nieuwe revolutionaire winterband is twee banden in één
