AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Motorrijtuigenbelasting in enkele provincies omhoog in 2024

Regionale verschillen

Snelweg (ANP)

Volgend jaar gaat de motorrijtuigenbelasting in sommige provincies omhoog. De grootste stijging is er voor Noord-Holland, al blijft de mrb daar relatief wel het laagst.

Mensen met een benzine- of dieselauto zijn vooral in Noord-Holland vanaf 1 januari duidelijk meer kwijt aan de motorrijtuigenbelasting. Daar gaan de provinciale opcenten met 9,5 procent omhoog. Ondanks de stijging van gemiddeld €22 per jaar blijft de mrb in Noord-Holland het laagst van alle provincies. In de andere provincies worden de tarieven niet of minder verhoogd, hoewel dat nog officieel moet worden vastgelegd.

Gemiddeld liggen de provinciale opcenten rond de 84 procent (van het basistarief). Niet alleen autobezitters in Noord-Holland, maar ook in Noord-Brabant en Utrecht zijn relatief goedkoop uit. In Drenthe, Groningen, Gelderland en Zuid-Holland ligt het tarief boven de 90 procent. In die laatste provincie gaat het tarief naar verwachting omhoog van 95,7 naar 98,7 procent. Daarmee wordt Zuid-Holland de duurste provincie. Groningen bezet nu nog die plaats, maar die provincie heeft besloten het tarief de komende vier jaar te bevriezen.

Provinciale opcenten motorrijtuigenbelasting

20232024 (verwacht)
Drenthe92%92%
Flevoland82,2%82,2%
Friesland87%87%
Gelderland93%93%
Groningen95,7%95,7%
Limburg80,6%80,6%
Noord-Brabant80,8%80,8%
Noord-Holland67,9%77,4%
Overijssel79,9%79,9%
Utrecht79,4%79,4%
Zeeland82,3%82,3%
Zuid-Holland95,7%98,7%

Lezersreacties (83)

Reageren