Mitsubishi Attrage: Space Star met kont

Mitsubishi Attrage

Eerder konden we al even snuffelen aan de Mitsubishi G4 Concept, een voorproefje van de Space Star met de bilpartij van een sedan. Vandaag heeft het Japanse merk het productiemodel uit de doeken gedaan.

Medio april kregen we op de Shanghai Motor Show de Mitsubishi G4 Concept voor ogen. Met de compacte stadsauto volgt het Japanse merk de One Ford-strategie van Ford waarin er zo min mogelijk markt-specifieke modellen worden geproduceerd. Vandaag presenteert Mitsubishi de productieversie van de Space Star in sedanuitvoering: de Attrage (een verbastering van het Engelse 'attractive').

Waar de G4 Concept nog wat spannende zaken op z'n jas kreeg geplakt, is de Attrage zo braaf als het maar zijn kan. De gedurfde lampjes zijn verdwenen, samen met de dikke wielen en het spoilerpakketje. Is dat een verrassing? Welnee, de Space Star waarop hij is gebaseerd, is bovenal een no-nonsense-auto die het van z'n praktische kunnen en vriendelijke prijskaartje moet hebben. Overdadige opsmuk zou het sedannetje alleen maar duurder maken.

Onder de kap ligt een 1.2 MIVEC-benzinemotor, gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak of een CVT-transmissie. Leuk detail: Mitsubishi belooft een draaicirkel van slechts 4,8 meter. In juli zal het eerste exemplaar in Thailand van de band rollen, waar hij ook in die maand op de markt verschijnt. Het persbericht meldt dat andere landen later volgen. Willem Jan Oosterveld van Mitsubishi Nederland kan nog niet zeggen of de auto ook naar Nederland zal komen. "Dat weten we nog niet, dat zal afhangen van het verdere motorenaanbod, bijvoorbeeld. De komende periode zullen we daar induiken", aldus Oosterveld.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (57)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.