Mini Diesel komt als Cooper

Mini 2007

De nieuwe Mini komt volgend jaar met een diesel naar Nederland. Nu is ook bekend geworden dat de nieuwe diesel als Cooper geleverd gaat worden.

De Mini Cooper Diesel krijgt een 1,6-liter HDI diesel met 110 pk. Deze informatie komt van betrouwbare bronnen in Engeland. De dieselmotor is ontwikkeld in samenwerking met het PSA-concern en is ook al in Peugeots, Citroëns en Fords te vinden.

De oude Mini was in Nederland niet met dieselmotor leverbaar. In andere landen kon de auto wel met een diesel worden besteld. Het betrof een Toyota-diesel met 74 pk, die alleen in de Mini One leverbaar was.

Mini Nederland bevestigt dat er een Mini Diesel komt volgend jaar, maar over de motor en het uitrustingsniveau wil de de importeur nog geen uitspraken doen.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.