AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Miljoenen auto's GM terug om airbagfout
Mogelijke softwarefout leidde al tot een dode
43
General Motors roept wereldwijd bijna 4,3 miljoen auto's terug in verband met een mogelijke softwarefout waardoor de airbags bij een botsing dienst kunnen weigeren. Zeker één dodelijk ongeluk wordt met dat mankement in verband gebracht, meldde GM vrijdag.
Het gaat om wagens van verschillende Amerikaanse merken, waaronder Buick, Chevrolet en Cadillac, die gebouwd zijn tussen 2014 en 2017. GM verwacht vooralsnog niet dat de terugroepactie van noemenswaardige invloed zal zijn op de financiële resultaten.
Het is bepaald niet de eerste keer dat GM op grote schaal auto's moet laten nakijken op mogelijke problemen met de airbags. Miljoenen wagens moesten de afgelopen jaren terug naar de garage omdat ze waren uitgerust met mogelijk ondeugdelijke airbags van de Japanse onderdelenleverancier Takata.