Merz wil autoheffingen VS en EU tegen elkaar wegstrepen
Zelfde voorstel als van Mercedes-Benz
De Duitse bondskanselier Friedrich Merz streeft naar een deal waarin de Verenigde Staten belastingvrij auto's kunnen exporteren naar Europa. In ruil daarvoor zou Europa dan hetzelfde aantal auto's zonder heffingen in de VS mogen invoeren. Dat heeft Merz gezegd tijdens een bijeenkomst in Berlijn, enkele uren na zijn terugkomst uit Washington.
We moeten kijken of we een compensatieregeling of iets dergelijks kunnen bedenken", aldus Merz, die in de VS was voor een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde verder dat vertegenwoordigers namens beide landen "intensief met elkaar zullen praten over de Duits-Amerikaanse handelsbetrekkingen."
Volgens gegevens van de Europese autobrancheorganisatie ACEA werden vorig jaar ruim 749.000 auto's geëxporteerd van Europa naar de VS. Dat is ruim vier keer zoveel als de bijna 165.000 auto's die uit de VS Europa binnenkwamen.
De VS hebben op dit moment nog importheffingen van 25 procent op auto's. Duitsland is daarvoor gevoelig omdat het land economisch erg afhankelijk is van de export van auto's van merken als Mercedes-Benz en BMW. Topman Ola Källenius van Mercedes-Benz stelde donderdag al een plan voor dat vergelijkbaar was met dat van Merz.
De bondskanselier gaf verder aan dat hij later op vrijdag nog spreekt met Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Zij zal dan worden geïnformeerd over de uitkomst van Merz' bezoek aan Trump.