Mercedes SLK doet belastingparadijs aan

Mercedes SLK (foto: Ton Hendriks en Han Ulijn)
Het werk van een testrijder is niet altijd even makkelijk. Dus waarom zou je dan niet even een afgelegen belastingparadijs aandoen om ongestoord een paar sloffen sigaretten en wat sterke drank in te slaan? Dat moeten de testrijders van Mercedes-Benz ook hebben gedacht, maar ze rekenden buiten de telelens van AutoWeek-lezers Ton Hendriks en Han Ulijn.
"Tijdens de wintersport begin maart zagen wij beneden op een afgelegen parkeerplaats in Samnaun (voor uw informatie: een belastingparadijs in Zwitserland, alleen via Oostenrijk te bereiken en de enige plek in Zwitserland met een Beiers dialect, red.) een aantal afgedekte sportwagens staan," beginnen Ton en Han. "Heel verdacht, want het was moeilijk bij de parkeerplaats te komen. Na een tijdje wachten werden de auto's door de testers vrijgemaakt en de doeken verwijderd. Natuurlijk hebben wij even wat foto's gemaakt. Nou denken wij dat het gecamoufleerde Mercedessen zijn maar wellicht hebben jullie er een ander idee over."
Ton en Han zitten op het goede spoor, want het gaat hier om een vloot SLK's van de volgende generatie. Inmiddels is Mercedes-Benz niet meer zo terughoudend met de testauto's van de populaire roadster. We zien ze steeds vaker en met steeds minder camouflage rijden.
Motoriseringen
De volgende generatie SLK krijgt uiteraard weer een stalen klapdak. Aan downsizing doen ze in Stuttgart al jaren met de 1.8 viercilinder compressor, in de nieuwe instapversie van de SLK maakt die zeker plaats voor de 1.8 met directe inspuiting en turbo. Dat zou betekenen dat de SLK 200 Kompressor wordt opgevolgd door een SLK 200 CGI. De V6 van de SLK 300 maakt in het nieuwe model ongetwijfeld plaats voor de nieuwe V6, die onder meer in de E 350 CGI zit.
Komt er ook nog een AMG? Dat is nog maar de vraag. BMW brengt geen M-versie van de nieuwe Z4, en AMG-baas Volker Mornhinweg heeft in een gesprek met AutoWeek al eens laten ontvallen dat er in de toekomst minder AMG-versies zullen zijn. Maar dan is het aannemelijker dat AMG's als de ML 63 AMG worden geschrapt. Juist zo'n roadster als de SLK leent zich perfect voor een AMG-versie.
Niet voor 2011
We verwachten de onthulling van de nieuwe SLK in 2011. Eind volgend jaar of begin 2012 komt de roadster bij de dealers te staan om de BMW Z4, Nissan 370Z Roadster en Porsche Boxster te beconcurreren.

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.