Mercedes-Benz neemt groter belang in Aston Martin
Aandelen in ruil voor technologische kennis
Mercedes-Benz en Aston Martin kruipen dichter naar elkaar toe. Mercedes-Benz neemt in ruil voor technologische kennis een groter belang in Aston Martin.
Mercedes-Benz en Aston Martin zijn geen vreemden van elkaar. Aston Martin maakt onder meer al gebruik van de van AMG afkomstige 4.0 biturbo V8 van Mercedes-AMG en graait ook voor zaken als infotainmentsystemen uit de onderdelenbakken van Das Haus. Aston Martin kan in ruil voor aandelen nu ook gebruikmaken van Mercedes-Benz' kennis, onder andere op het gebied van hybride en volledig elektrische aandrijflijnen. Eerder dit jaar maakte voormalig Aston Martin-CEO Andy Palmer al plaats voor oud-Mercedes-AMG-topman Tobias Moers.
Mercedes-Benz had aanvankelijk een aandeel van een paar procent in Aston Martin Lagonda Global Holdings. De zojuist genoemde uitwissel tussen beide merken maakt het voor Mercedes-Benz mogelijk uiteindelijk tot 20 procent van de aandelen van Aston Martin in handen te krijgen. "We hadden al een succesvol partnerschap met Aston Martin. Met deze uitgebreide samenwerking zijn we in staat Aston Martin te voorzien van de nieuwste technieken, waaronder op het gebied van hybride en elektrische aandrijflijnen", legt Wolf-Dieter Kurz, hoofd van de afdeling Product Strategy van Mercedes-Benz uit in een begeleidend schrijven. Het maximaal door Mercedes-Benz in handen te krijgen aandeel in Aston Martin is goed voor een waarde van zo'n € 317 miljoen. De uitruil tussen beide fabrikanten wordt tot 2023 stapsgewijs afgerond. Aston Martin heeft als doel tegen financieel jaar 2024-2025 jaarlijks een omzet van 2 miljard pond te behalen. Jaarlijks wil het merk tegen die tijd zo'n 10.000 auto's kunnen verkopen. De komst van een reeks nieuwe modellen moet hier mede aan bijdragen.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mercedes-Benz C-klasse Estate 220 d 195pk 4MATIC Premium Plus Pack AMG Pakket Full Led Panoramadak!!
- 2018
- 202.223 km

Mercedes-Benz C-klasse Estate 180 AMG Automaat | Panorama | Leer | LED matrix | Sfeerverlichting | Apple CarPlay | 360°-camera | Night Pakket | DAB ontvangst | Stoelverwarming | Parkeersensoren voor en achter
- 2020
- 85.351 km

Mercedes-Benz C-klasse Estate 300 e AMG Line Pano/Leder/360/Head-up/Elek. stoelen+mem/Sfeer/Trekhaak wegkl.
- 2022
- 82.498 km
Lees ook

Gloednieuwe Mercedes-Benz CLA krijgt in 2026 al nieuwe knopjes

Bij de elektrische Mercedes-Benz GLC moet je extra betalen voor maximaal bereik – Back to Basics

Revolutionaire koplamp van Mercedes moet schadeherstel goedkoper maken

De elektrische Mercedes-Benz GLC heeft een scherm dat geen scherm is

