Mercedes-Benz beboet in Korea voor overtreding uitstootregels
Misleidende advertenties
De Koreaanse toezichthouder Korea Fair Trade Commission (KFTC) deelt een miljoenenboete uit aan Mercedes-Benz. Het concern krijgt die boete omdat het de uitstoot van zijn dieselauto's op een misleidende manier zou hebben geadverteerd. Daarvoor moet men in Stuttgart 20,2 miljard won, omgerekend zo'n €15 miljoen, betalen.
Volgens de KFTC knoeide Mercedes-Benz met apparaten en illegale software om de uitstoot van zijn dieselauto's op papier te verminderen. Door deze 'sjoemelsoftware', waarvoor onder meer Volkswagen in Europa al diep door het stof ging, stoten de auto's onder normale rijomstandigheden meer CO2 uit dan tijdens de certificeringstesten, aldus de KFTC. De toezichthouder stelt dat vijftien modellen van Mercedes-Benz met dergelijke software waren uitgerust. "Het is zinvol om sancties op te leggen aan de nummer 1 importeur van auto's in het land voor het belemmeren van de rationele aankoopkeuzes van consumenten met valse en bedrieglijke advertenties over zijn uitstootprestaties, zelfs na het dieselschandaal", luidt de verklaring van de KFTC.
Ook zou Mercedes-Benz volgens de KFTC in de advertenties ten onrechte hebben gesteld dat de uitstoot van zijn voertuigen op een minimumniveau lag en tussen augustus 2013 en december 2016 voldeed aan de Euro 6-emissienormen. Mercedes-Benz kreeg eerder in Europa ook al een dergelijke aanklacht aan de broek. Toch lijkt Mercedes zijn zaakjes wel op orde gekregen te hebben qua schone diesels: de Mercedes-Benz C220d behaalde in 2019 namelijk nog de maximale score in een Europese uitstoottest.
Vorig jaar kregen de Koreaanse divisies van de Volkswagen Group (waaronder ook Porsche en Audi), Nissan en Stellantis ook al boetes van de Zuid-Koreaanse toezichthouder vanwege vergelijkbare incidenten met emissiemanipulatie.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution AMG
- 2022
- 60.857 km

Mercedes-Benz Vito 119 CDI Extra Lang Gratis 12 Maanden Extra Garantie 9G Automaat 2x schuifdeur Multibeam Led 2500KG trekhaak
- 2024
- 8.112 km

Mercedes-Benz Vito 119 CDI PRO Extra Lang Gratis 12 Maanden Extra Garantie Dubbele Schuifdeur Multibeam LED Trekhaak Achteruitrijcamera Betimmering
- 2024
- 4.653 km
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Lees ook

Een Maybach is eigenlijk maar €36.000 duurder dan een reguliere S-klasse

Mercedes-AMG GLC 53: De eerste GLC met zescilinder is relatief goedkoop

Ondanks AMG-prestaties ligt de nadruk bij CLA Shooting Brake meer op comfort dan op dynamiek

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

