AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Meer occasions verkocht in juli
Opwaartse lijn
24
De verkoop van tweedehands auto's is in juli licht gestegen. Dat meldt dienstverlener voor de autobranche VWE Automotive, die opmerkt dat er dit jaar meer werkdagen in de maand juli zaten dan een jaar eerder.
De totale occasionverkopen gingen met 1,4 procent omhoog. Door de nieuwe WLTP-uitstootregels valt de bpm vaak hoger uit en zijn nieuwe auto's duurder geworden. Potentiële autokopers kijken daarom vaker naar jonge tweedehandsjes. Ook kleine SUV's zijn populair.
De verkopen van dealers aan consumenten stegen met 5 procent. Autobedrijven hebben vaker jonge occasions in de verkoop. Dat is ook te merken aan de transacties tussen consumenten onderling. Die daalden met 4,7 procent.
Lees ook
Achtergrond

Met retrodetails willen traditionele automerken zich op erfgoed onderscheiden van de nieuwkomers
Autotest

Test: AUDI E5 Sportback - Misschien wel de beste Audi in 30 jaar maar helaas niet voor ons
Vergelijkende test

De Mazda 121 en Renault Twingo brengen je terug naar de vrolijkheid van de jaren 90
Mijn eerste auto

Zijn vader schreef 10.750 gulden af op deze Datsun 120Y zodat René 'm voor 2.000 kon kopen
Nieuws
