AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Meer details Volvo V70 en S80 DRIVe
38
Deze week maakt AutoWeek kennis met de nieuwe DRIVe-modellen van Volvo. De opmerkelijkste nieuwkomers zijn de V70 en S80 DRIVe met 1.6 diesel.
In de strijd tegen de CO2-uitstoot zet Volvo in op downsizing. Zo worden de V70 en S80 leverbaar met een relatief bescheiden dieselmotor, de van de C30/S40/V50 bekende 1.6 commonrail die 109 pk en 240 Nm levert. Het levert een CO2-uitstoot op van 128 gram per kilometer voor de S0 DRIVe, en de V70 DRIVe zit ook nog onder de 130 gram per kilometer. Het zijn de enige auto's in het Executive-segment die daarin slagen, want modellen als de BMW 520d Corporate Lease of de Audi A6 2.0 TDIe zitten erboven.
De prijzen van de twee zuinige Volvo's worden binnenkort bekendgemaakt, maar we weten nu wel wat de prestaties zijn. De S80 1.6D sprint in 13,0 seconden van 0 naar 100 en haalt een topsnelheid van 190 km/h. Bij de V70 DRIVe moet je nog meer geduld opbrengen, voor de stationwagon geeft Volvo een sprinttijd op van 13,5 seconden en de topsnelheid is 185 km/h. Voor de sedan beloven de Zweden een gemiddeld verbruik van 1 op 20,8 op, de stationwagon verbruikt elke 20,4 liter een liter diesel. Uiteraard levert dat een A-label op.Ten opzichte van de gewone uitvoeringen van de S80 en V70 zijn de DRIVe-versies voor 20 mm verlaagd, en achter 15 mm. Verder hebben ze een dichte grille, en verlaten ze de fabriek op banden met lage rolweerstand.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Volvo
Lees ook

Harold de Vries rijdt al 130.000 kilometer in deze elektrische Volvo XC40, hoe is het met de accu?

Voor de Volvo V40 van Anthony (50) beginnen de jaren te tellen: 'Een diesel loont bijna niet meer'
Nieuws

Elektrische Volvo ES90: lagere vanafprijs, meer keuze en verbeterde uitrusting
Nieuws

Volvo stopt in de Verenigde Staten al heel snel met de EX30
Nieuws




