Mazda Advanced Safety Vehicle
Mazda heeft in Japan toestemming gekregen om de ASV, Advanced Safety Vehicle op de openbare weg te gaan testen.
Sinds 1991 is Mazda betrokken bij het ASV-project van de Japanse overheid. Vanaf die tijd heeft Mazda een aantal veiligheidstechnologieën ontwikkeld die zowel ongelukken moeten voorkomen als letsel ten gevolge van een eventuele aanrijding moeten beperken. In 1995 ontwikkelde Mazda de eerste testwagen Mazda ASM en in november 2000 was de tweede versie gereed, de ASV-2. De auto is ontwikkeld met als belangrijkste doel bescherming van voetgangers en beperking van whiplash bij de inzittenden.
De ASV die nu in het dagelijks leven getest gaat worden, heeft adaptieve cruise control gecombineerd met remcontrole. Hierbij wordt met behulp van laser radar de afstand tussen twee voertuigen gehandhaafd door de snelheid aan te passen binnen de door de bestuurder ingegeven maximum en minimum afstand. Hiermee is het mogelijk van lage tot hoge snelheden de afstand te controleren.
De ASV is verder uitgerust met een verlichtingssysteem dat de intensiteit van de lichtbundel automatisch aanpast aan de rijcondities, wegcondities en de stuurhoek. De bundel is vergroot om de bestuurder beter zicht te bieden op verkeerstekens en voetgangers. Ook heeft de ASV een waarschuwingssysteem voor obstakels vóór de auto, dat werkt met laser radar en dat meet wat de status van de auto is qua snelheid of remvermogen. De bestuurder wordt gewaarschuwd met visuele en geluidssignalen en moet ervoor zorgen dat er minder aanrijdingen plaatsvinden met afremmende of stilstaande auto's en met voetgangers.
Tot slot is er een nieuw systeem om letsel te verminderen in geval van aanrijdingen door achteropkomend verkeer. Hierbij trekken de veiligheidsgordels de inzittenden in de juiste positie vlak vóór een aanrijding. Het systeem kan zo'n aanrijding 'voelen aankomen'door de afstand en de snelheid van het achteropkomende voortuig te meten aan de hand van laser radar.
PRIVATE LEASE Mazda
Had je deze auto's al gezien?

Mazda CX-5 2.0 SkyActiv-G 165 Skylease Luxury | Automaat | Full Options | Trekhaak | Rijklaarprijs!
- 2018
- 99.914 km

Mazda CX-5 2.0 SkyActiv-G 165 Luxury | Automaat | Leer | Full Options! | Rijklaarprijs!
- 2022
- 63.329 km

Mazda 2 1.5 Skyactiv-G Sportive | Carplay | Camera | Rijklaarprijs!
- 2023
- 34.421 km