Mannelijke leaserijder veroorzaakt meeste schade

Tesla-rijders het vaakst beboet

AutoWeek Allstars 2016 - Deel 6 - Tesla Model X
In 2016 zorgden mannelijke leaserijders voor de meeste schadegevallen. De meeste bekeuringen voor leaserijders gingen echter naar vrouwen. Tesla's gaan het vaakst op de bon.

Dat blijkt uit onderzoek van Athlon naar leaserijders. Daarbij valt ook op dat Tesla-rijders er een nogal dure rijstijl op nahouden. Het merk staat op de eerste plaats als het gaat om het aantal boetes. Kijken we naar het aantal schadegevallen, dan treffen we Tesla op nummer twee. Alleen Alfa Romeo's maakten meer schade. In de top 5 van schadegevallen treffen we verder nog Lexus, BMW en Audi aan. Suzuki-rijders veroorzaken het minst vaak schade.

Overigens betekent een snelle auto niet gelijk dat je de hoogste boetes krijgt, want met gemiddeld € 105 per boete waren Smart-rijders in 2016 het duurst uit. Nog altijd zorgen snelheidsovertredingen voor het gros (driekwart) van alle verkeersboetes. Na de Tesla-rijders ontvangen bestuurders van Land Rover, BMW, Audi en Alfa Romeo het vaakst een boete. Het goede voorbeeld komt wederom van Suzuki-rijders. Die krijgen de minste boetes.





Lezersreacties (79)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.