Lynk & Co 08: plug-in hybride met dik 200 kilometer elektrisch bereik SUV voor Nederland?
Nu dan wel?
Lynk & Co warmt de gemoederen op voor de komst van iets nieuws. Dat nieuws zou zomaar eens de Lynk & Co 08 kunnen zijn, een voor Europa splinternieuwe plug-in hybride SUV met een elektrisch bereik van zo'n 100 kilometer.
Lynk & Co heeft iets nieuws achter de coulissen staan. Dat nieuws is mogelijk de voor Europa en dus ook Nederland bestemde versie van de Lynk & Co 08. Waarom we dat denken? Welnu. Lynk & Co laat een virtuele countdown in onze mailbox vallen die nadrukkelijk meermaals op '08' blijft steken. In de url van de uiterst korte animatie lezen we onder meer Teaser 08. Dat kan allemaal toeval zijn, maar laat Lynk & Co nu net ook een SUV hebben die 08 heet. Die Lynk & Co 08 is nog een interessante ook.
Voor de Chinese thuismarkt is de Lynk & Co 08 verre van nieuw. De auto werd in maart 2023 namelijk al in China gepresenteerd en is er inmiddels ook al even in productie. De Lynk & Co 08 was de eerste auto waarin het merk designelementen van de The Next Day Concept verwerkte. Inmiddels zijn delen daarvan al doorgesijpeld naar auto's als de ook in Nederland te bestellen Lynk & Co 02. De 02 is een compacte elektrische SUV waarmee Lynk & Co zijn markt in Nederland probeert te verbreden. Die 02 komt naast de oude vertrouwde en niet lang geleden opgefriste plug-in hybride Lynk & Co 01 in het gamma. Plug-in hybrides lijken Lynk & Co ook in Europa wel naar meer te smaken en dat is gezien de huidige markt voor elektrische auto's – en importheffingen – helemaal niet zo gek. En die Lynk & Co 08? Je raadt het al: dat is een plug-in hybride.
De Lynk & Co 08 is 4,82 meter lang en heeft een wielbasis van 2,85 meter. Daarmee is hij aanzienlijk langer dan de 01, zo'n dertig centimeter zelfs. De wielbasis van de 08 is negen centimeter groter. Net als de 01 staat de Lynk & Co 08 op het CMA-platform van Geely, een basis die ook onder hier bekende modellen als de Volvo XC40 en Polestar 2 zit. Ook de hier niet leverbare Lynk & Co 03, 05 en 07 maken van dat platform gebruik, evenals een Renault. Hoe dan ook, de Lynk & Co 08 is er in China enkel als plug-in en heeft altijd een 1.5-viercilinder benzinemotor. Er is onder meer een vierwielaangedreven variant met twee elektromotoren die het tot een systeemvermogen van 593 pk schopt. Er is een 21,2 kWh-accu die een CLTC-bereik van 120 kilometer oplevert én een variant met een 39,8 kWh-accu die het tot 245 CLTC-kilometers schopt. De WLTP-waardes zullen ongetwijfeld lager uitvallen. Mik op zo'n 100 kilometer voor de versie met 'kleine' accu en op een elektrisch bereik van 200 kilometer voor de variant met 39.8 kWh-accu.
Aanvankelijk riep Lynk & Co Benelux tegen AutoWeek dat er 'vooralsnog' geen plannen waren om de auto naar Europa te halen. Vooralsnog dus, en dat was in 2023. Nogmaals, er is een mogelijkheid dat Lynk & Co iets heel anders onder het doek vandaan tovert. Op 26 februari weten we het zeker.