Lexus geeft CT200h opfrisbeurt en geeft prijzen
Op de beursvloer van de Chinese Ghangzhou Motor Show heeft Lexus de opgefriste CT200h onder het doek vandaan getrokken.
Aan de voorzijde vinden we het nieuwe gezicht van Lexus terug. De 'spindle grille' heeft ook op de CT200h een plekje gekregen en ook aan de achterzijde zijn wat subtiele wijzigingen te bespeuren. Voor de facelift is een set nieuwe 16- of 17-inch lichtmetalen wielen getekend en ook het interieur is niet geheel ongemoeid gelaten.
Het instrumentarium is opnieuw ingedeeld en ook het stuurwiel is anders gestileerd. Ook krijgt de CT200h Lexus' Media Display Controller meegeleverd, waarmee het (eveneens nieuwe) navigatiesysteem kan worden bediend.
Lexus belooft dat de CT200h, dankzij niet minder dan 94 kleine aanpassingen, een stuk stiller is geworden. Ook het onderstel en de stuurinrichting zijn nog even onder de loep genomen. De transmissie is opnieuw geprogrammeerd, wat voor een natuurlijker verloop van het toerental moet zorgen.
Ook in 2014 is de CT200h weer gewoon met 14 procent bijtelling te krijgen. Per kilometer blaast de opgefriste Lexus namelijk 82 gram CO2 uit. Dan rijd je wel rond op 15-inch lichtmetaal. De versies met 16-inch-sloffen stoten 88 gram CO2 per kilometer uit.
De vernieuwde CT200h mag mee vanaf 26.690 euro. In het eerste kwartaal van 2014 verschijnt hij bij de Lexus-dealers. Voor de Busines Line moet 2.000 euro extra worden neergeteld en de F Sport Line moet 31.390 euro opbrengen. Bovenaan de CT-ladder staat de Luxury Line, deze kan vanaf 35.990 euro langs de stop worden geparkeerd.