Leaserijder tankt steeds goedkoper

Tanken
Leaserijders zijn de afgelopen drie jaar steeds goedkoper gaan tanken. Gooide in 2010 nog acht procent van de leaserijders de tank vol bij een onbemande pomp, in 2013 is dat percentage gestegen naar twaalf procent. Dat blijkt uit onderzoek van leaseorganisatie Leaseplan Nederland.

Leaseplan analyseerde de tankgegevens van 120.000 leaserijders tussen 2010 en 2013. De verandering in het tankgedrag komt onder meer doordat werkgevers hun zakelijke rijders stimuleren om goedkoper te gaan tanken.

Het aantal leaserijders dat bij een bemand tankstation brandstof koopt, is de afgelopen drie jaar stevig gedaald. In 2010 ging het nog om 27 procent van de leasers, in 2013 was dat gedaald naar 21 procent.

Het merendeel van de leaserijders tankt echter nog steeds bij een bemand station dat niet aan de snelweg ligt. Dat percentage is licht toegenomen naar 67 procent in 2013.

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.