Leasemarkt maakt flinke groeispurt door
Dat concludeert Automotive Online op basis van cijfers van het RDC. In de eerste zes maanden registreerden de leasemaatschappijen een dikke 71.000 auto's, bijna 20.000 meer dan vorig jaar. Volkswagen leverde de topdrie uit het leaseklassement.
De meest geregistreerde leaseauto was de Volkswagen Polo. 4.820 leaserijders kozen voor deze auto en dan natuurlijk vooral voor de Bluemotion, die met 14 procent bijtelling te rijden is. Nummer twee is de Volkswagen Golf met 3.816 leaseregistraties. De Passat completeert het ereschavot met 3.719 exemplaren. De Seat Ibiza scoort dankzij de Ecomotive-versie een vierde plek met 2.772 exemplaren. Nummer vijf uit de lijst is de Opel Astra, die z'n weg naar 2.425 leaserijders vond.
Dit betreft overigens alleen de registraties van de leasemaatschappijen. De registraties tenaamstelling lease (RTL) zijn niet in het overzicht meegenomen.