Kwart bril- of lenzendragers soms in auto zonder goed zicht
Zicht op zicht
Met de veiligheid van jezelf, je eventuele passagiers en het overige verkeer in gedachten is het wel zo fijn als je als bestuurder goed zicht hebt. Uit een naar eigen zeggen onafhankelijk onderzoek dat in opdracht van Pearle Opticiens is uitgevoerd blijkt dat zo'n één op de vijf automobilisten of (elektrische) fietsers aangeeft niet scherp te kunnen zien, ook niet met bril op de neus of lenzen op de oogbollen.
Uit het in opdracht van Pearle Opticiens uitgevoerde onderzoek blijkt dat ongeveer 20 procent van de automobilisten en (elektrische) fietsers niet optimaal ziet. Daar komt bij dat een kwart van de automobilisten die een bril of lenzen heeft weleens zonder deze zichtverbeterende hulpmiddelen achter het stuur kruipt. Officieel mag dat ook niet.
Pearle Opticiens benadrukt - uiteraard - het belang van goed zicht en haalt Veilig Verkeer Nederland aan dat adviseert dat iedereen eigenlijk elke twee jaar zijn of haar ogen zou moeten laten checken. Rob Stomphorst, woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland geeft aan dat goed zicht in het verkeer van levensbelang is. "Mensen zijn zich er vaak niet van bewust dat het gezichtsvermogen heel geleidelijk aan minder kan worden. Daarom is het verstandig om eens per twee jaar je ogen bij de opticien te laten checken.” Uit het onderzoek blijkt dat van alle respondenten die regelmatig achter het stuur van een auto zit 8 procent nog nooit een oogmeting heeft gedaan. De helft van hen geeft aan het niet nodig te vinden. Slechts 31 procent van de ondervraagde automobilisten met bril of lenzen geeft aan meer dan twee jaar geleden voor het laatst een oogmeting te hebben gedaan.