Koenigsegg Regera poedelnaakt

De eerste van Koenigsegg Naked Carbon

Koenigsegg Regera KNC
Koenigsegg Regera KNCKoenigsegg Regera KNCKoenigsegg Regera KNCKoenigsegg Regera KNCKoenigsegg Regera KNCKoenigsegg Regera KNC

Al jaren werkt de Zweedse hypercarbouwer Koenigsegg aan een manier om koolstofvezel te bewerken, Koenigsess Nakend Carbon, afgekort tot KNC. Nu is de eerste auto af die bijna volledig is opgebouwd uit KNC, een adembenemende Regera.

Koenigsegg Naked Carbon, afgekort KNC, onderscheidt zich door het ontbreken van lak, vernis of een andere coating. De flinterdunne laag epoxy die tijdens het vormingsproces op de koolstofvezel komt, wordt bij Koenigsegg met de hand verwijderd. Volgens de Zweden is dit een uiterst secuur werkje, want één veeg te veel verpest het aanzicht van de weefstructuur die zo kenmerkend is voor carbonfiber.

Het resultaat is een heel karakteristiek aanzicht dankzij de metalige glans van de grafietvezels. Bovendien voelt de koets, door het ontbreken van een isolerende laag, ijskoud aan. Bijkomend voordeel is dat pure koolstofvezel veel harder is dan de laklaag die er normaal overheen zit, zodat de koets minder gevoelig is voor steenslag en andere aanslagen van buiten. Omdat er geen lak op zit, is de Regera van KNC twintig kilo lichter dan een gewone.

KNC wordt al langer door Koenigsegg gebruikt voor onder meer spoilers, stuurwielen en splitters, maar deze Regera is de eerste Koenigsegg en voor zover bekend zelfs de eerste auto ooit die volledig is opgebouwd uit dit materiaal. Hij is besteld door en inmiddels afgeleverd aan een nieuwe Zwitserse dealer, die maart volgend jaar zijn deuren opent.

Voordat het bedrijf er een hele auto mee bouwde, onderwierp Koenigsegg stukken KNC aan alle mogelijke extreme weersomstandigheden, waarbij ze jarenlang buiten lagen om zeker te stellen dat het materiaal niet wordt aangetast door de elementen.

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.