Is dit de langzaamste ronde ooit op de Nürburgring?

Trappen in een Peel P50

Peel P50 op de Nürburgring (foto: Quadrant)

Er komen allerlei bijzondere auto's voorbij op de Nürburgring-Nordschleife, maar nu is er eentje overheen gegaan die daar écht helemaal niets te zoeken heeft: de Peel P50.

Het weekend staat voor de deur, dus hoog tijd voor een beetje luchtig vermaak. Daar zorgt in dit geval de Britse coureur Max Fewtrell voor, die voor YouTube-kanaal Quadrant een wel heel bijzondere ronde over de Nürburgring-Nordschleife heeft gereden. Hij ging namelijk de baan op in een Peel P50, 's werelds allerkleinste 'auto' ooit. Er is alleen ruimte voor de bestuurder en die heeft de beschikking over een 50 cc eencilinder van DKW en vier versnellingen.

Onderaan de streep is de P50 eigenlijk meer een soort driewielige schakelbrommer met een koetsje erop. Niet echt iets voor op de Nürburgring-Nordschleife dus. In de lift van het hoofdkantoor van de BBC was hij meer op zijn plaats, toen Jeremy Clarkson daar jaren geleden voor Top Gear met een Peel P50 naar binnen reed. Volgens de huidige regels voor de Touristenfahrten mag de P50 ook helemaal de Nordschleife niet op, dus moest Fewtrell aan de slag tijdens zonsondergang in een tijdsslot van krap 40 minuten. Binnen die tijd moest het ruim 20 km lange rondje afgelegd worden. Dat lukte: in ruim 25 minuten was hij aan het einde van zijn hachelijke rit. Hieronder zie je hoe hem dat verging:

Video

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.