Infiniti met Q30 Concept naar de IAA

Infiniti Q30 Concept
Infiniti zal in september een relatief klein model meenemen naar de IAA in Frankfurt. De Q30 is studiemodel voor een compacte cross-over.

Infiniti timmert hard aan de weg om meer marktaandeel te verwerven. Met de Q50 richt de luxedivisie van Nissan z'n pijlen op auto's als de BMW 3-serie. Nu willen de Japanners ook de markt van de compacte cross-overs veroveren.

Deze Q30 is natuurlijk een voorbode van wat we in de 'premiumhoek' van de cross-overs mogen verwachten. De uiteindelijke productieversie, reken maar dat-ie komt, zal de degens gaan kruisen met auto's als de Audi Q3 en BMW X1.

De Q30 komt niet helemaal uit de lucht vallen. In 2011 toonde Infiniti op de Autosalon van Genève al de Etherea Concept. Als we deze naast de Q30 Concept leggen, zien we in ieder geval enige gelijkenis bij de bijzonder vormgegeven C-stijl. De Etherea werd aangedreven door een behoorlijk potente hybride aandrijflijn. Het is dan ook niet ondenkbaar dat de uiteindelijke productieversie van de Q30 met een dergelijke krachtbron op de markt zal verschijnen.

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.