In het wild: Opel Rekord C (1968)

Record-Rekord

In het wild: Opel Rekord C
Dankzij AutoWeek-lezer René Kramer hebben we alweer de derde Opel Rekord in deze rubriek! Grote Opels krijgen veelal de handen op elkaar, reden genoeg om vandaag een lichtje te schijnen op een Rekord C uit 1968.

Wat is het: In november vorig jaar trad een Rekord B uit 1966 op in deze rubriek. Het wat eigenaardig geplaatste model - min of meer een tussenmodel dat slechts een jaar werd geleverd - kreeg in de Rekord C van 1966 een opvolger. Waar de B wat oneerbiedig gezegd een Rekord A met andere voor- en achterschermen en nieuwe motoren was, was de C daadwerkelijk een nieuw model. Dit in 1968 geproduceerde exemplaar draagt een fraaie rode jas en laat zijn 'Hüftschwung' goed zien: het knikje op de flank ter hoogte van de C-stijl. De Rekord was er met zowel vier- als zescilindermotoren en naast de twee- en vierdeurssedan en de driedeursstation kwam er voor het eerst een vijfdeursstation op de markt. De rode sedan op deze foto's is voorzien van een 2,2-liter zescilinder, die 95 pk en 157 Nm naar de achterwielen stuurt.

Hoe bijzonder is hij: In 4,5 jaar tijd produceerde Opel liefst 1.276.681 Rekords C, meer dan van de A en de B. Leuk detail: de tienmiljoenste Opel die de fabriekspoorten verliet, was een Rekord C. Van opvolger Rekord D werden 1.128.196 exemplaren in 5,5 jaar geproduceerd.

Wat is hij waard: We zetten in op een bedrag van - afhankelijk van de technische staat - tussen de 5.000 en 10.000 euro.

Beoordeling: Lekker natuurlijk, zo'n grote Opel. Helemaal in deze staat. We missen ze wel. Opel, breng de grote sedan eens terug!

Lezersreacties (51)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.