In het wild: Opel Monza

Opel Monza
In de rubriek 'In het wild' zetten we bijzondere auto's in het zonnetje die we zomaar op straat zijn tegengekomen. Gewoon, omdat het kan en omdat het anno 2014 steeds minder vanzelfsprekend is dat je nog iets leuks aantreft tussen al het grijze leaseblik. Onze derde spot is een Opel Monza!

Wat is het? Een Opel Monza uit 1983 met een 3,0-liter zescilinder onder de kap, gekoppeld aan een automatische versnellingsbak. De Monza is een enorme coupé op basis van de eveneens forse Senator.

Waar staat-ie? Utrecht

Hoe bijzonder is-ie? Oude Opels zien we nog vaak genoeg in de vorm van Kadettjes, maar een lekker grote coupé als deze uit de vroege jaren tachtig zien we zelden. Dit exemplaar is in 2004 vanuit Zwitserland ons land binnengekomen en is van kort na de facelift van 1982. Vooral in deze lakkleur geheel past-ie helemaal bij die tijd.

Hoe staat-ie erbij? Nog heel knap, al staat-ie net wat minder netjes in het parkeervak. Her en der een spatje oppervlakkige roest, maar zo op het eerste gezicht lijkt de Monza in staat te zijn geweest de roestduivel om de tuin te leiden.

Hoeveel zijn er nog? In totaal staan er nog 162 Monza's op kenteken in Nederland, blijkt uit de data van VWE. De kans dat je een net exemplaar tegen het lijf loopt, is niet zo groot meer.

Wat is-ie waard? Knappe exemplaren gaan weg voor bedragen tussen de 3.000 en 4.000 euro. In hoeverre deze 83'er technisch in orde is, weten we helaas niet.

Waardering: Een auto zoals Opel ze niet meer maakt, wat bij ons meteen bijzondere gevoelens losmaakt. Wij geven hem een - gezien z'n zeldzaamheid - een mooie 8.

Zin gekregen in meer speciaal spul? Neem dan eens een kijkje op ons forum bij 'Autoliefde roest niet...' onder het kopje 'Wat zag jij voor bijzonders vandaag?'

Lezersreacties (55)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.