In het wild: Lotus Elan +2 (1975)

Elan met plek voor twee

Lotus Elan +2
Vandaag bedanken we AutoWeek-lezer Daniël Spoelder hartelijk voor deze zeldzame Lotus die hij richting onze mailbox stuurde. We heten welkom: de Elan +2!

De Lotus Elan kennen we vooral als de miniscule tweezitter die het Britse merk in 1962 voor het eerst op de weg zette. Eind jaren tachtig werd de naam Elan opnieuw gebruikt, ditmaal op een voorwielaangedreven reïncarnatie van de beroemde Lotus. In 1967 was er echter nóg een variant van de Elan: de Elan +2.

De Elan +2 kan gezien worden als een Elan met langere wielbasis, waardoor achterin plek ontstond voor twee extra zitplaatsen. De 4,3 meter lange Elan +2 beschikte net als de Elan over een door Lotus zelf ontwikkelde 1,6-liter vierpitter die in het geval van dit exemplaar goed is voor 108 pk. Een topsnelheid van 190 km/h moest daarmee haalbaar zijn. Wie het nodig vond om zo snel mogelijk naar een snelheid van 100 km/h te sprinten, moest daar 7,9 tellen geduld voor hebben.

Van de oer-Elan en de Elan+2 samen heeft Lotus zo'n 17.000 exemplaren weten te bouwen.

Lezersreacties (38)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.