AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
In het wild: Lincoln Capri (1953)
5,5 meter mét V8
33
Voor een spot van een klassieke Amerikaanse slee kunnen we altijd terecht bij AutoWeek-lezer Michiel Holleman. Vandaag schijnen we een lichtje op een Lincoln Capri.
Modelnaam Capri kennen we vooral van Ford, maar Lincoln gebruikte de aanduiding al in 1952 voor een groot slagschip dat het moest opnemen tegen auto's als de Chrysler New Yorker. Vandaag hebben we zo'n exemplaar van de eerste generatie te pakken; een bijna 5,5 meter lang bakbeest uit 1953.
Lincoln leverde de Capri als Coupé, Convertible én als deze vierdeurs sedan. In de meterslange motorkap lepelde Lincoln een 5,2 liter metende V8, een blok waarmee de 2 ton zware Amerikaan in zo'n 15 tellen naar een snelheid van 100 km/h wist te rollen. Slechts drie jaar hield de oer-Capri het vol. In 1955 verscheen de van staartvinnen voorzien tweede generatie, een auto die op zijn beurt in 1958 al werd vervangen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Lincoln Town Car 4.6 V8 YOUNGTIMER - NL AUTO - NETJES -
- 2008
- 143.119 km
€ 13.995

Lincoln Navigator 5.4 V8 7-Persoons - Leder - Incl BTW - Schuifdak - Nieuw Model
- 2007
- 188.400 km
€ 26.990

Lincoln Navigator 7 persoons uitvoering Btw auto, Fiscale waarde € 12.000,- (€ 35.495.87 Ex B.T.W) DEALER AUTO 7 persoons uitvoering
- 2010
- 65.002 km
€ 42.950
Lees ook
Nieuws

Deze Mitsubishi Lancer lijkt zo uit de showroom gerold - In het wild
Nieuws

Deze Cadillac is de langste auto ooit – In het wild
Nieuws

Deze Volkswagen Passat is er nog ... net - In het wild
Nieuws

Deze Ford Escort kende je wellicht nog niet - In het wild
Nieuws
