In het wild: Fiat 500 'Jolly'

Rugzakje had graag exclusief willen zijn

Fiat 500 'Jolly' In het wild
Deze rubriek stroomt al over van de klassieke Italianen, maar dat negeren we vandaag eigenwijs. Dankzij AutoWeek-lezer Marc van der Wurf hebben we namelijk een prachtige Fiat 500 in de aanbieding, zonder dak!

Wat is het? Een Fiat 500 L uit 1970, een van de laatste varianten van het in 1957 geïntroduceerde Fiatje dat wereldwijd honderdduizenden harten deed smelten. Fiat zelf leverde de kleine Cinquecento als reguliere hatchback en als 'station', zowel op geel als grijs kenteken. Dan was er Carrozzeria Ghia dat de Jolly in elkaar zette, een opengewerkte 500 met 'tentje' als dak. Dit exemplaar - compleet met rieten stoeltjes - is van dak én deuren ontdaan om op de tegenwoordig zeer prijzige Jolly te lijken (foto 3, 4 en 5). Niet helemaal origineel, wel erg leuk.

Hoe bijzonder is-ie? Fiatjes 500 zijn eigenlijk altijd het omkijken waard en zo'n ultieme zomerse versie maakt dit exemplaar alleen maar excentrieker.

Hoe staat-ie erbij? Heel netjes. Graag zouden we ons laten zakken in die rieten zetels.

Waardering: Fantastisch natuurlijk. Hier zien we ons wel de boulevards mee onveilig maken. Wat een charme!

PRIVATE LEASE Fiat 500

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.