AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Impreza WRX nu ook als stationcar
Per direct is de Impreza WRX ook in de praktische Plus variant verkrijgbaar. De dealer levert hem voor € 34.285.
Per direct is de Impreza WRX ook in de praktische Plus variant verkrijgbaar. De dealer levert hem voor € 34.285.
De laatste generatie Impreza die vanaf eind 2005 geleverd wordt, staat met twee carrosserievarianten in de prijslijst. De 4-deurs sedan is verkrijgbaar met 3 verschillende motoriseringen. De 5-deurs Plus, zeg maar de stationcar, was alleen met de basismotor verkrijgbaar. Nou is die 2.0 R met 160 pk zeker niet ondergemotoriseerd, maar de Impreza moet het toch vooral hebben van de imponerende WRX-versies. Een WRX in gezinsverpakking behoort nu net als in het verleden weer tot de mogelijkheden.
Ook in de Plus is de WRX goed voor 230 paardekrachten die over vier wielen verdeeld worden. De Plus weeg 60 kg meer, waardoor de sprint van 0 naar 100 km/h met 6,1 seconden tweetiende achterblijft op de sedan. Ten opzichte van de gewone Impreza Plus is de WRX versie herkenbaar aan de luchthapper op de motorkap, 17 in plaats van 16-inch velgen en een extra grote dakspoiler aan de achterzijde.
Plaats een reactie
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Deze Subaru Impreza heeft een paar heel moderne kenmerken - In het Wild
Subaru Impreza 22B STi (1998) – Blits Bezit
Subaru Impreza Plus WRX (2000) – Blits Bezit
Nieuws
Renault en Jeep overtuigen niet tijdens nieuwste NCAP-botsproeven
Op Zoek Naar