AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Hulp onderweg in Italië
8
Vele landen schieten hun auto-industrie te hulp met financiële injecties. Vanuit Italië is het echter opvallend stil. Tot nu toe. Want Silvio Berlusconi roept komende woensdag de regering bijeen om de penibele situatie te bespreken.
De Italiaanse regering bespreekt volgende week de situatie in de autosector. Dat gebeurt samen met de Anfia, die de fabrikanten en toeleveranciers vertegenwoordigt, de Federaicapa waarin de dealers verenigd zijn en de Ancam de vereniging van fabrikanten van twee- en driewielers is.
Berlusconi staat niet meteen met financiële hulp klaar. "We moeten het nog zien. Er zijn ook maatregelen denkbaar die minder geld kosten en toch de verkopen weer overeind helpen," verklaart de premier tegenover persbureau Reuters. Eerder heeft hij verklaard dat er voor de autosector zeker maatregelen nodig zijn. "Ook staat Italië constant in contact met andere landen om te zorgen dat er geen dingen gebeuren die discriminerend zijn tegen andere bedrijven."
Bij de Fiat Group is vorig jaar de vraag met veertien procent gedaald. Dit jaar wordt rekening gehouden met een afname van twintig procent. Voor 2009 wordt een operatieve winst verwacht van een miljard euro. In 2008 was dat nog 3,4 miljard. De netto winst in het vorige jaar komt uit op 1,7 miljard. Om de klappen te kunnen opvangen wil Fiat een herstructureringsprogramma doorvoeren dat 300 miljoen euro kost.
Maserati en Ferrari zijn 2008 goed doorgekomen. Bij die eerste is zeventien procent meer auto's afgeleverd dan in 2007. De winst bedraagt 72 miljoen euro. Vorig jaar werd met een bedrag van 48 miljoen euro voor het eerst in de historie winst gemaakt. Ferrari produceerde in 2008 6.527 auto's; iets meer dan vorig jaar. De omzet steeg met 15,2 procent maar de winst ging met liefst 27,4 procent omhoog.
Lees ook
Nieuws
Voyah Courage: vanaf €45.000 en standaard stampvol
Volkswagen Golf GTI Edition 50 : ‘Tijd op Nordschleife zou nog 2 tot 3 seconden sneller kunnen’
Nieuws
Deze Volkswagen Polo moet gered worden - Liefhebber Gezocht
Nieuws
’90 procent gemeenten gebruikt verouderde parkeernorm’
Nieuws