Honda verlaagt winstverwachting

Honda Accord USA 2014
Honda Motor denkt dat de winst in het lopende gebroken boekjaar lager zal uitkomen dan eerder gedacht, door zwakkere verkopen in China en Japan. Dat maakte de autofabrikant dinsdag bekend.

De nettowinst in het boekjaar dat in maart eindigt, komt volgens Honda uit op 565 miljard yen (4,1 miljard euro), terwijl in april nog op 600 miljard yen werd gerekend. Dat zou betekenen dat de winst dit boekjaar 1,6 procent zal dalen in vergelijking met een jaar eerder. Analisten hadden in doorsnee voor dit fiscale jaar een winst voorspeld van 640 miljard yen.

Honda loopt in China achter bij zijn doelstelling om dit boekjaar 900.000 auto's te verkopen. In Japan heeft het bedrijf last van een btw-verhoging en terugroepacties, die de verkopen in eigen land onder druk zetten.

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.