AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Handelsoorlog drukt autoverkopen China
4 procent daling
22
Chinezen zijn door de aanhoudende handelsspanningen met de Verenigde Staten minder te porren voor de aanschaf van nieuwe auto's. Vooral de onzekerheid over prijsontwikkelingen zorgde afgelopen maand voor mindere verkopen. In de eerste jaarhelft was nog wel sprake van groei.
Volgens de Chinese brancheorganisatie werden in juni 1,7 miljoen nieuwe auto's verkocht. Dat betekende een daling met bijna 4 procent in vergelijking met een jaar eerder, de grootste daling in anderhalf jaar tijd. Vooral de aanschaf van Amerikaanse modellen stond onder druk. Amerikaanse auto's zijn goed voor 12 procent van het totaal.
Niet alleen Amerikaanse merken staan onder druk. Europese fabrikanten als Daimler en BMW bouwen hun auto's voor de Chinese markt deels in de VS en kampen ook met het gedoe rond importheffingen.
Lees ook
Nieuws
Dieselgate: precies 10 jaar geleden werd Volkswagen betrapt op sjoemelen
Nieuws
Prijzen mild-hybride Toyota Land Cruiser: flink duurder dan zonder elektrohulp
Nieuws
Plug-in hybride BYD Seal 6 DM-i Sedan én Touring voor minder dan €40.000
Nieuws