Grensbrug geopend tussen EU en Zuid-Amerika
Brug al in 2011 gereed
De komst van de verbinding tussen de landen heeft de nodige voeten in de aarde gehad. De bijna 21 miljoen euro kostende brug over de rivier Oiapoque was al in 2011 afgebouwd, maar door allerlei bureaucratische en praktische obstakels liet de opening nog jaren op zich wachten.
De plannen voor de bouw van brug kwamen zo'n twintig jaar geleden tot stand onder de toenmalige Franse president Jacques Chirac en zijn Braziliaanse collega Fernando Henrique Cardoso. Zij zagen kansen voor bedrijven uit beide landen.
Het gesteggel over het openen van de brug leidde de afgelopen jaren echter vooral tot hoon. The New York Times concludeerde in 2015 dat de brug, bedoeld als symbool van internationale samenwerking, vooral een symbool was geworden van het onvermogen van de twee landen om samen te werken.
Lees ook

Met de nieuwe Ypsilon mag het dan niet lukken, voorganger Y10 is nu mobiel monumentje

Opel Corsa scoort met fun-factor tegen uitstekende allrounder Renault Clio

'Verschil met andere Aziatische premiummerken is dat elke Genesis echt voor Europa is ontwikkeld'

Google Gemini in Polestar ter vervanging van Google Assistent hele verbetering
