Ghosn vraagt rechter om reden van voorarrest

'Waarom zit ik zo lang vast?'

Carlos Ghosn Nissan

De gevallen Nissan-topman Carlos Ghosn wil van de Japanse rechter duidelijkheid krijgen over de reden van zijn lange voorarrest. Dat moet gebeuren tijdens een openbare hoorzitting, die voor volgende week dinsdag gepland staat. Het wordt de eerste keer dat Ghosn in het openbaar verschijnt sinds hij op 19 november werd gearresteerd op verdenking van financieel wangedrag.

Eerder deze week verlengde de rechtbank in Tokio Ghosns voorarrest tot 11 januari. De ondernemer leek aanvankelijk op 1 januari vrij te kunnen komen, maar aanklagers wisten dat met een nieuwe aanklacht te voorkomen. Ghosns rechterhand Greg Kelly, die gelijk met zijn baas werd gearresteerd, is wel al op borgtocht vrij.

Ghosn, die ook nog topman en voorzitter is van Renault, ontkent alle aantijgingen aan zijn adres.

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.