AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Gereden: Volvo V70 en XC70
Volvo komt met een compleet nieuwe V70. Die is flink wat groter dan zijn voorganger en kan worden beschouwd als de stationwagenversie van de S80.
Volvo komt met een compleet nieuwe V70. Die is flink wat groter dan zijn voorganger en kan worden beschouwd als de stationwagenversie van de S80.
De nieuwe Volvo V70 heeft wat rondere en zachtere vormen dan zijn voorganger. Aan de achterzijde is hij juist wat scherper dan voorheen. Vooral daar heeft het ontwerp aan originaliteit ingeboet. De V70 is flink gegroeid. Met name de achterpassagiers profiteren daarvan en de bagageruimte is zestig liter groter geworden.
Voor jonge kinderen zijn op de achterbank kussenverhogers zodat ze goed worden beschermd door de veiligheidsgordels en goed naar buiten kunnen kijken. De V70 kan als optie worden besteld met Four C. Met dit systeem kan de demping van het onderstel worden afgestemd. Dat maakt van de Volvo een dynamische auto.
Komende zomer, als de V70 in de showrooms staat, wordt gelijktijdig de XC70 geïntroduceerd. Die staat wat hoger op zijn poten en de toegenomen stijfheid van de carrosserie zorgt voor betere terreincapaciteiten.
De volledige rij-impressie staat in AutoWeek 22, die op 30 juni in de winkels ligt.
Plaats een reactie
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Volvo V70 Cross Country 2.4T – 2002 – 371.721 km - Klokje rond
Nieuws
Volvo XC70: niet alleen met naam tussen XC60 en XC90
Op Zoek Naar
Een youngtimer voor €10.000: weer zo'n geijkte Volvo of Duitser of toch wat anders?
Nieuws
Volvo XC70 keert terug als plug-in hybride met 200 kilometer elektrisch bereik
Praktijkervaring