Gereden: Renault Espace
Al sinds de onthulling van de eerste concept-car was het duidelijk dat Renault geen half werk ging maken van zijn nieuwe Espace. Als dikke Initiale werd hij aan de wereld gepresenteerd. Nu de productieversie eenmaal voor ons staat, blijft er een bijzonder nette auto over, en dat is met een grote MPV een stuk lastiger voor elkaar te krijgen dan met een coupé!
De auto staat op een volledig nieuw platform en Renault wil bovendien een inhaalslag maken als het gaat om technische gadgets. Zaken als adaptieve cruise control en dynamische dempers zijn aanwezig. Ook heeft de grote Renault vierwielbesturing (een innovatie waarmee Renault wel voorop liep) wat met dit formaat auto extra handig is.
De nieuwe 1.6 turbomotor met 200 pk is gekoppeld aan een eveneens nieuwe zeventraps automaat met dubbele koppeling. Het eerste verbeterpunt is daarmee al binnen: waar de zestraps EDC in de Clio en de Captur nog wel eens wat vervelend aangrijpt, komt de Espace met de nieuwe bak soepel van zijn plek.
Renault biedt voor het eerst de keuze tussen verschillende rij-standen, waarbij zoals gebruikelijk zaken als besturing, gasrespons en demping worden aangepast. Naast een eco-stand en eentje waarbij je zelf alles naar wens kunt instellen zijn de opties: sport, neutraal en comfortabel. Alleen is dat op zijn Frans: de sportstand is al vrij comfortabel, de neutrale stand is erg comfortabel en op comfort ga je naar standje vliegend tapijt.
Renault heeft zich niet ingehouden met het positioneren van de Espace: de auto is vooral heel ontspannend. Opvallend, omdat bijvoorbeeld de Clio een heel dynamisch autootje is geworden. Maar omdat er enorm veel kilo's af zijn ten opzichte van de vorige variant is de Espace geen log deinend hok geworden. Het onderstel is erg goed, en de vierwielbesturing helpt de auto de hoek om. Hierdoor voelt hij minder groot aan dan hij is.
Lees de volledige rij-impressie in AutoWeek 15 die woensdag 8 april verschijnt. Een videoverslag volgt binnenkort!
PRIVATE LEASE Renault Espace
Had je deze auto's al gezien?

Renault Espace dCi Aut. Intens 7p. | Head-up display | Parkeercamera | Panoramadak
- 2017
- 147.284 km

Renault Espace E-Tech full hybrid 200 esprit Alpine 7-Persoons | Full LED | Navigatie | Camera | Panoramadak | 20 Inch | Adaptive Cruise | CarPlay | 26.196 Km!!
- 2023
- 26.196 km

Renault Espace E-Tech Full Hybrid 200 techno 7p. Automaat 7 Persoons
- 2024
- 13.343 km