De Franse auto-industrie moet verduurzamen. Om daaraan te voldoen kondigde de regering in Parijs een reeks maatregelen aan.
Frankrijk wil onder meer auto's die het meest vervuilen extra belasten. Behalve de ontmoediging van het rijden in vervuilende auto's, wordt er ook geld gestoken in de productie van schonere auto's. Om de sector te helpen richt Parijs een tweetal fondsen in van elk 25 miljoen euro. Dat geld is bedoeld om automakers te helpen om veranderingen door te voeren, meldde de Franse minister van Economische Zaken en Financiën Bruno Le Maire.
Parijs stippelt binnenkort een tijdspad van drie jaar uit om een en ander te bewerkstelligen. In die periode wil Frankrijk meer duidelijkheid scheppen over financiële prikkels bij de aanschaf van elektrisch aangedreven voertuigen, aldus Le Maire.
