Ford Puma: de eerste, de leukste? - Liefhebber Gezocht
Sympathiek coupeetje
Denk jij bij de Ford Puma ook nog altijd meer aan de coupé uit de jaren 90 dan aan de cross-over die je momenteel in de Ford-showroom vindt? Mooi. Dan hebben we hier een leuke Puma voor je.
Misschien dat sommige mensen uit Generatie Z inmiddels al wat uitleg nodig hebben als we het hebben over 'de eerste Ford Puma'. Bij deze; er was al eens een Puma voordat Ford die naam op een cross-over drukte. De Ford Puma die in de jaren 90 het levenslicht zag, was net als de huidige een op de Fiesta gebaseerde auto, maar dan een coupé in plaats van een auto-met-hoge-instap. Als er dan toch nog een overeenkomst tussen de twee gevonden moet worden (naast de naam) is het de vorm van de koplampen. Daarmee is het eigenlijk ook wel gezegd.
De Ford Puma was weliswaar op de toenmalige Fiesta gebaseerd, maar kreeg in tegenstelling tot zijn meer voorkomende broer een speciale 1.7 met variabele kleptiming toebedeeld. Die werd door Yamaha in Japan in elkaar geschroefd en werd door de Japanners ook voorzien van Nikasil-coating op de cilinderwanden. In de basis was het echter gewoon een familielid van de conventionelere 1.4 en 1.6 die zowel in de Puma als de Fiesta leverbaar waren. Met de 1.7 was de Puma echter duidelijk het vlotst en des te leuk dus dat deze knappe blauwe Puma die in zijn neusje heeft liggen.
Als je anno 2024 nog zo'n Puma wil, is het wel leuk als hij nog netjes is en lekker uitgevoerd. Dat zit bij deze 99'er wel goed. Hij heeft lekkere sportieve zetels die nog aardig toonbaar zijn en hij staat op leuke wielen. De kilometerstand van 182.000 km is ook niet direct iets om je zorgen over te maken en hij heeft vijf eerdere eigenaren gehad. Dat de laatste twee er wat minder lang mee deden (respectievelijk een halfjaar en een jaar), dat is wel een klein beetje een minder positief teken, al hoeft het ook weer niet direct veel te zeggen. Voor €2.495 haal je hoe dan ook voor niet bijster veel geld iets leuks in huis en er kan misschien nog wel wat van af.
Signalement
Merk | Ford |
---|---|
Model | Puma 1.7i 16V |
Carrosserie | 3-deurs, coupé |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 22.006 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.679 cc |
Maximaal vermogen | 92 kW / 125 pk bij 6.300 tpm |
Maximaal koppel | 157 Nm bij 4.500 tpm |
Inhoud brandstoftank | 40 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.984 mm / 1.674 mm / 1.344 mm |
Wielbasis | 2.446 mm |
Massa leeg | 1.008 kg |
Laadvermogen | 392 kg |
Banden | 195/50VR15Prijzen |
Topsnelheid | 203 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 9,2 s |
Brandstofverbruik | 7,4 l/100km |
CO2-uitstoot | 178 g/km |