'Ford Focus-opvolger heet Ford Bronco'

Compacte SUV

Ford Bronco concept 2004

Er komt een compacte plug-in hybride cross-over aan van Ford, speciaal voor de Europese markt. Die gaat Ford Bronco heten, zo heeft Automotive News ontdekt.

Ford is de afgelopen tijd druk bezig geweest met het schrappen van bekende namen uit de Europese showroom, maar er komen ook sommige terug. Zo is de Capri er inmiddels weer en nu vernemen we via Automotive News dat ook de Bronco deze kant op komt. Dan hebben we het niet over de momenteel aangeboden Ford Bronco of de Bronco Sport, maar over een geheel nieuw model dat hier in Europa wordt gebouwd.

In 2027 moet in de Ford-fabriek in Valencia deze nieuwe plug-in hybride (en mogelijk ook simpelweg hybride aangedreven) cross-over van de band gaan rollen, zij aan zij met de Ford Kuga. Net als de Kuga wordt het dus een hoogpotig model, maar wel een slagje kleiner. In die zin springt de Bronco, die mogelijk nog een toevoeging krijgt bij die naam, enigszins in het gat dat de Ford Focus achterlaat. Dit is logischerwijs de Focus-opvolger waarover we al eerder dit jaar berichtten.

De Europese Ford Bronco gaat straks de strijd aan met onder meer de Volkswagen T-Roc en Toyota C-HR, maar bijvoorbeeld ook met de Renault Symbioz en Dacia Bigster. In die zin dus ook weer geen regelrechte opvolger van de Focus, die traditionele C-segmenters als naaste concurrentie had. De markt voor cross-overs is nou eenmaal wat groter en in die zin is het een logische zet om daar meer op in te zetten, al bewijzen concurrenten dat het ene het andere niet per se hoeft uit te sluiten.

Afgebeeld: de Ford Bronco concept uit 2004.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.