AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Fiat wil eigen 'Dacia'
Fiat wil op basis van de in Turkije gebouwde Albea een auto naar het concept van de Dacia Logan bouwen. De prijs van die auto moet flink onder de 10.000 euro komen te liggen.
Fiat wil op basis van de in Turkije gebouwde Albea een auto naar het concept van de Dacia Logan bouwen. De prijs van die auto moet flink onder de 10.000 euro komen te liggen.
Fiat ontwikkelt op basis van de Albea een goedkope auto. Die moet minder dan 10.000 euro gaan kosten. Fiat onderzoekt op het moment hoe mogelijk is om 1.000 euro per auto productiekosten te besparen. Wanneer dat lukt gaat de budget-auto van Fiat in productie.
De Dacia van Fiat zal in Turkije worden geproduceerd, zij aan zij met de Albea. Ook wordt overwogen de auto in China, Brazilië, Rusland en India te produceren. In India is Fiat onlangs een verregaande samenwerking aangegaan met de lokale autofabrikant Tata.
Het lijkt onwaarschijnlijk dat de budget-auto van Fiat ook naar West-Europa zal komen. Maar dat was aanvankelijk met de Dacia Logan ook niet het plan, terwijl die hier nu toch volop in de belangstelling staat.
Plaats een reactie
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Fiat 600 1.2 Hybrid La Prima | Elektrische kofferklep | Navigatie | Achteruitrijcamera | Massagestoel | Climate control |
- 2024
- 26.933 km
€ 23.400

Fiat 500 RED 42 KWH, Stoelverw, Laneassist, Navi, Cruise
- 2022
- 10.470 km
€ 17.945

Fiat Panda 0.9 TwinAir Edizione Cool ✅Airco✅Elct. Ramen✅Radio CD✅Centr. Vergr.✅
- 2014
- 134.627 km
€ 5.750
PRIVATE LEASE Fiat
Lees ook
Nieuws

Dit is misschien wel de mooiste Fiat Marea van Nederland - Liefhebber Gezocht
Duurtest

Toch nog onderscheidend karakter in de budgethoek van Stellantis: Fiat Grande Panda en Opel Frontera
Nieuws

Fiat komt dit jaar met twee nieuwe modellen: Panda Fastback en... Multipla?
Mijn eerste auto

Van Zündapp naar Fiat 500 was een logische stap en het Fiatje bracht Paul naar Paul Ricard
Nieuws



